Tehnokratko: TrueLife SonicBrush Compact Duo
3 min readSlovenska fraza »vláčiti kóga po zobéh« pomeni, da nekoga obrekujemo oziroma opravljamo, toda v tem primeru sem si želel nekaj vlačiti po zobeh. Ker jih je čistilo. Seveda je govora o električni zobni ščetki. In to evropske blagovne znamke (čeprav je narejena na Kitajskem).
Kaj: sonična zobna ščetka
Blagovna znamka TrueLife je na slovenskem trgu še precejšnja neznanka, saj izvira s Češke. Prvič imam opravka z njenim izdelkom, a če je soditi zgolj po tej električni zobni ščetki, potem je njen pristop »ponuditi kar največjo vrednost za denar«, vsekakor uspel.
Umestitev: cenovno dostopni izdelki
Tokrat sem sicer preizkusil potovalni komplet dveh električnih zobnih ščetk SonicBrush Compact Duo – to jasno označuje tudi zadnja beseda Duo, ki za manj kot 70 evrov ponuja dve odlični ščetki z vsemi pritiklinami. Če ravno ne naročite podobnega brezimnega izdelka z daljnega vzhoda, boste to ceno težko premagali.
Mere in teža
Dimenzije električne zobne ščetke so sorodne vsem tekmicam, saj so se ti izdelki na račun ergonomije skorajda standardizirali. Valjasti ročaj z nastavkom pa sicer meri 2,5 cm x 17,0 cm x 2,5 cm (š x v x g), ščetka pa tehta okroglih »deset dek«, torej 100 gramov. Če pa vračunate še podstavek, pa se skupna teža povzpe na še vedno lahkih 166 gramov.
Vsebina: vse, kar potrebujete
Zdaj pa je na vrsti opis tistega, ki prepriča. V škatli namreč poleg dveh ščetk SonicBrush Compact prejmemo še 6 nastavkov (t. i. glav), po dva različna za namene uporabe – Standard, Sensitive, Whitening, ali poslovenjeno: za standardno umivanje zob, občutljive zobe ali beljenje zob. Moja lepša polovica je bila hipno navdušena. In razlike med nastavki vsekakor so. Poleg navodil pa sta priloženi še dve polnilni postaji z USB-kablom ter dva potovalni etuija. Skratka dobesedno vse, kar bi kadarkoli potrebovali.
Delovanje
Pri soničnih zobnih ščetkah je glavna razlika v tem, kako hitro niha (beri: trese) nastavek zobne ščetke. V dotičnem primeru elektropogon ustvari do 70.000 trzljajev v minuti, kar je dovolj, da ščetka učinkovito odstranjuje zobne obloge. Večina uporabnikov, ki se z električno ščetko srečajo prvič, pa bo zagotovo želela zmanjšati intenzivnost – začetnikom zato priporočam rabo načina Sensitive (za občutljive) zobe in postopen prehod na način Clean (čiščenje). Na voljo sta še način Massage za masažo (dlesni?) ter Whitening za beljenje zob. Priporočljivi standardni način za čiščenje zob po pritisku gumb deluje okrogli dve minuti, pri čemer premore signal/opomnik za 30 sekundni interval, po katerem priporoča premik ščetke na drug predel ust. Pohvalno si ščetka zapomni zadnji uporabljeni način in ga samodejno aktivira (ko bi jo le sodobni avtomobili znali posnemati). Kot se za takšen izdelek spodobi, je ščetka vodotesna (ocena IPX7) in varna za uporabo pod prho.
Baterija: do 30 dni avtonomije
Čeprav sem bil sprva skeptičen glede proizvajalčevih navedb, da baterija zagotavlja do 30 dni avtonomije, navedbo lahko skoraj potrdim. Ščetko sem napolnil pred potepanjem po Čilu, kjer sem jo nosil zgolj v priloženem etuiju. No, po 22 dneh umivanja zob dvakrat dnevno je še delovala, žal pa jo je nato moja lepša polovica posadila na podstavek in napolnila. Mogoče pa naslednji mesec napišem, ali je dosegla navedeno število dni.
Končna sodba
Mar izdelku kaj manjka? Glede funkcionalnosti ne. Dražje premijske zobne ščetke se sicer lahko pohvalijo še z Bluetooth povezljivostjo in mobilnimi aplikacijami, ampak, roko na srce, teh res ne potrebujemo, da bi dobro očistili zobe. Kar pa SonicBrush Compact opravi z odliko. Zelo pozitivno pa me je presenetila avtonomija delovanja, saj je to področje, kjer proizvajalci cenejših ščetk najpogosteje varčujejo. Čestitke TrueLife, da se ni odločil za takšno potezo.
Plusi:
+ avtonomija baterije
+ zanesljivo delovanje
+ vsi dodatki so priloženi
+ cena
Minusi:
– nič
Skupna ocena: 10/10