21. novembra 2024

Tehnokrat

Moč tehnologije.

Sto milijonov za evropsko umetno pamet

Na prireditvi Huawei eco-Connect Europe 2019 je kitajski IKT-velikan napovedal program razvoja evropskega ekosistema umetne inteligence, v katerega namerava v naslednjih petih letih vložiti 100 milijonov evrov. V Huaweiju so prepričani, da to odpira novo poglavje za informacijo industrijo.

Jiang Tao, podpredsednik oddelka za inteligentno računalništvo, je ob tem dejal: »Huawei je zavezan naložbam v Evropsko računalniško industrijo, ki podjetjem in razvijalcem omogočajo, da izdelke Ascend AI izkoristijo za tehnološke in poslovne inovacije. V naslednjih petih letih bo Huawei vložil 100 milijonov evrov v program evropskega ekosistema umetne inteligence in spodbudil informacijska podjetja, več kot 200 tisoč razvijalcev, 500 partnerjev v industriji programske opreme in 50 univerz ter raziskovalnih inštitutov, k hitrejšemu razvoju inovacij.«

Ob tem so v podjetju objavili štiri ključne pobude, in sicer: Huawei bo sodeloval s partnerji pri razvoju in spodbujanju industrije umetne inteligence v Evropi.
Sodelovali bodo s ključnimi organizacijami na treh področjih:
• Z Evropsko zvezo za umetno inteligenco (European AI Alliance) in institutom ETSI (European Telecommunications Standards Institute) se bodo trudili izboljšati predpise in standarde etike in varnosti umetne inteligence.
• Sodelovanje z združenjem BDVA (Big Data Value Association) bo usmerjeno v promocijo javno zasebnega partnerstva kot spodbudo za raziskave s področja umetne inteligence in oblikovanje vertikalnih povezav med industrijskimi organizacijami.
• Spodbujali bodo univerzitetne ekosisteme umetne inteligence skozi akademske platforme, kot je na primer fundacija Falling Walls.

Huawei bo spodbujal rešitve partnerjev iz industrije programske opreme (ISV). Središča zmogljivosti umetne inteligence OpenLabs v Münchnu in Parizu jih podpirajo pri dostopu do programske opreme in pomagajo pri razvoju ter skupnem trženju. Podjetje bo za skupnost razvijalcev (Ascend Developer Community) organiziralo tehnološka srečanja in natečaje ter jim nudilo tehnološko podporo. Prav tako namerava za partnerje organizirati tečaje umetne inteligence, izdajati učna gradiva in vzpostaviti skupne laboratorije po Evropi. Trije tečaji umetne inteligence za univerze bodo med drugim pokrivali teoretične osnove umetne inteligence, programsko arhitekturo okolja Ascend ter navodila za razvoj programske opreme. Štiri učna gradiva učenja razvoja v okolju Ascend pa bo Huawei izdal v letu 2020. Poleg tega namerava Huawei s partnerskimi univerzami in raziskovalnimi inštituti vzpostaviti skupne laboratorije za razvoj algoritmov in bazičnih aplikacij.

Umetna inteligenca je naslednja velika stvar tehnološke industrije, njeno delovanje pa zahteva zmogljive računalniške sisteme in rešitve v oblaku. Huawei je temu segmentu namenil sisteme in rešitve pod skupnim imenom Atlas, ki so na voljo evropskim podjetjem. Zanj sta se že odločili podjetji iz Nizozemske in Italija, Story Temple in AGS Italy, ki sta s kitajskim tehnološkim velikanom podpisali memoranduma o soglasju, saj nameravata uporabljati okolje Atlas za svoje rešitve umetne inteligence.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Tehnokrat | Vse pravice pridržane. | Newsphere by AF themes.