Mladi talenti navdušili na Telemachovem Job Lab hekatonu
2 min readVeč kot 70 dijakov iz Celja, Novega mesta in Ljubljane se je pomerilo na kreativnem podjetniško-tehnološkem tekmovanju Job Lab hekaton, ki ga je že tretje leto zapored organiziralo telekomunikacijsko podjetje Telemach Slovenija. Dijaki treh tehnično usmerjenih srednjih šol – Šolski center Novo mesto, Šolski center Celje in Šolski center PET – so v ekipah razvijali inovativni koncept za zastavljeni izziv, in sicer poiskati ideje za nove storitve, ki jih telekomunikacijski operaterji lahko mladim ponudijo za izboljšanje kakovosti življenja. V sklopu hekatona so pridobivali nove izkušnje in se naučili razviti ter predstaviti lastno podjetniško idejo, pri tem pa so jih usmerjali strokovnjaki iz inovacijskega centra United Cloud, Tehnološkega parka Ljubljana in podjetja Telemach.
Strokovno komisijo ocenjevalcev je najbolj navdušila rešitev skupine Šolskega centra Celje. Zmagovalci so predstavili koncept aplikacije, ki bi uporabnikom na osnovi umetne inteligence pomagala pri učinkovitejšem usvajanju znanja z natančnim razporejanjem potrebnega časa glede na napredek.
»Dijaki so nas navdušili z izvirnostjo rešitve in jasnim zavedanjem potreb mladih. Njihova ideja odgovarja na konkretne izzive, s katerimi se soočajo srednješolci, hkrati pa prinaša sveže pristope k uporabi tehnologije za izboljšanje izobraževalnega procesa,« je dejala Greta Šter, vodja korporativnega komuniciranja in odnosov z javnostmi v Telemachu.
S sodelovanjem na hekatonu so dijaki razvijali veščine, kot so timsko delo, ustvarjalnost in učinkovito reševanje problemov. Preizkusili so se v razvoju svojih podjetniških idej in javnem nastopanju, ponudila pa se jim je tudi priložnost za povezovanje z mentorji, kar jim je odprlo nove priložnosti za nadaljnje izobraževanje in karierno pot.
»Sodelovanje v projektu Job Lab hekaton je izjemna priložnost, da mladim pomagamo pri razvijanju kompetenc, ki jim bodo koristile na njihovi poklicni poti. Mlade spodbuja k drznosti, inovativnemu razmišljanju in sodelovanju, kar so vrednote, ki jih tudi sami v Tehnološkem parku Ljubljana zelo cenimo,« pravi Aleš Pevc, vodja tehnološke podpore v Tehnološkem parku Ljubljana.
Izobraževalna pobuda za prihodnost
Slovenija se sooča s pomanjkanjem kadra z dobro razvitimi mehkimi in trdimi veščinami, zato so v Telemachu razvili projekt Job Lab in dijake treh tehnično usmerjenih srednjih šol izobraževali o trgu dela in pričakovanjih delodajalcev. V sklopu projekta izvajajo delavnice trdih in mehkih veščin, bodoče kadre pa vabijo tudi na študijske obiske, na katerih mladi pridobijo realen vpogled v trg dela.
Telemach je do sedaj v projektu organiziral več kot 60 delavnic in pri vstopu na trg dela pomagal že več kot 700 dijakom!